Handling

HANDLING
Manipulace s miminkem může být intuitivní, ale v souladu s vývojem a jeho změnami. Může sloužit jako cvičení a posilování k dalšímu rozvoji. Může plnit účel relaxační, k odříhnutí, k masáži bříška. Správnou manipulací a polohováním lze předcházet i bolestem bříška. Již od počátku, můžete manipulací a správným nošením, vést miminko k aktivitě a ukazovat mu cestu vývojem. Nejedná se pouze o přenesení bezvládného neaktivního miminka z místa na místo. Dobře prováděnou manipulací s miminkem a jeho tělem, můžete ovlivnit celoživotní fyzický i psychický vývoj a vitalitu dítěte.
Během prvních lekcí, krátce po šestinedělí, Vám nabídnu možnosti, jak nabírat, pokládat či přenášet miminko zdravě a prospěšně. Rodiče, prarodiče či sourozenci si mohou manipulaci nacvičit několikrát s panenkou. Nakonec bezpečně a s jistotou s miminkem.
V prvních čtyřech měsících lze využít množství úchopů. Tyto úchopy se s vývojem dítěte modifikují a rozšiřují se o další druhy. Úchopy je dobré často střídat. A to stranově i typově. Předcházíte tak přetěžování vlastního těla a jednostranného a partiového zátížení tělíčka miminka.
Manipulace zahrnuje i polohování ve vaně, kde se úchopy také střídají a vývíjí. Každý úchop trénuje rodič před vaničkováním na panence. Poté vše vidí na lektorce a nakonec se to s jistotou naučí sám s miminkem.